Skip to main content

Jesteś gotowy na sezon na Piwonie? Z pewnością jest to nasz ulubiony sezon! Dlatego chcemy Ci przedstawić kilka ciekawostek na temat jednych z naszych ulubionych kwiatów! 

Dostawa piwonii w Krakowie

Zobacz jedne z najpiękniejszych kwiatów.

bukiet kwiatów piwonii i gipsówki
bukiet kwiatów piwonii i gipsówki z bliska

Ciekawostki o piwoniach

  1. Istnieje ponad 1000 odmian piwonii, oferujących szeroką gamę kolorów, kształtów i rozmiarów. Od delikatnych pasteli po głębokie, nasycone barwy – piwonie mogą przybrać wiele form, w tym pełne, półpełne, proste i japońskie.
  2. Hasztag #piwonie ma ponad 120 tysięcy postów na Instagramie! Może użyjesz tego hasztagu, przy kolejnym bukiecie od Szmaragdowego Lasu?
  3. Pączek piwonii wielkości piłki golfowej otworzy się do trzech razy większych rozmiarów Bez obaw, jeśli twoje piwonie wyglądają na małe w dniu ich otrzymania, otworzą się w ciągu dnia lub dwóch do ogromnych rozmiarów!
  4. Piwonie w kulinariach. Poza tradycyjnym wykorzystaniem w medycynie i jako ozdoba ogrodowa, piwonie znalazły swoje miejsce również w kulinarii. Ich jadalne płatki kwiatowe mogą być używane do dekoracji potraw i deserów, a nawet do aromatyzowania herbat!
  5. Złap piwonie jeśli potrafisz! Sezon na piwonie trwa bardzo krótko – od końca kwietnia do połowy czerwca. Uważaj żeby ich nie przegapić! 
  6. Piwonie mogą wytwarzać nektar, nawet po ścięciu! Nie martw się, jeśli Twoje piwonie są lepkie! Podczas kwitnienia wytwarzają one słodki nektar. Nie wiadomo dlaczego, ale uważa się, że pomaga on płatkom ślizgać się po sobie podczas otwierania. 
  7. Pobudka dla piwonii! Możesz pomóc swoim piwoniom otworzyć się szybciej, wystarczy, że umieścisz je w słonecznym, ciepłym pomieszczeniu, co przyspieszy ich rozkwit!
  8. Piwonie potrzebują zimnego okresu spoczynku, aby kwitnąć. To oznacza, że w cieplejszych klimatach mogą mieć problem z kwitnieniem. Ogrodnicy w takich miejscach często stosują kreatywne metody, aby „oszukać” piwonie i zachęcić je do kwitnienia.
  9. W Chinach piwonia jest uznawana za króla kwiatów, symbolizując bogactwo, szczęście i dobrobyt. W japońskiej kulturze symbolizuje ona również szczęście w małżeństwie i radość, a także jest znakiem odwagi, ponieważ kwiaty piwonii kwitną nawet w trudnych warunkach. To właśnie ta symbolika (a także ich piękno) sprawia, że są one tak popularnym wyborem do wiosennych bukietów ślubnych.

Odkrywając te wszystkie niezwykłe aspekty piwonii, trudno nie poczuć się zainspirowanym do wprowadzenia odrobiny tej majestatycznej elegancji do własnego otoczenia. Przekonaj się, jak te zachwycające kwiaty mogą przemienić Twoją przestrzeń, wprowadzając do nich odrobinę luksusu i naturalnego piękna. Odwiedź naszą kwiaciarnię Szmaragdowy Las w Krakowie lub skontaktuj się z nami, jeśli chcesz swój własny, najpiękniejszy bukiet piwonii

Co powiesz na propozycje naszych bukietów z piwonii?

Leave a Reply