Skip to main content

Wraz z rozpoczęciem roku, styczeń przynosi nowe początki i wiele możliwości możliwości, które rozciągają się przed nami. Jest to czas planowania nowych postanowień, a wraz z małymi sukcesami z nimi związanymi – świętujemy pierwsze kroki naszych planów i zmian.

Wraz z Nowym Rokiem pozwalamy sobie na wprowadzenie zmian, obserwujemy to co nieznane, jednocześnie z wspomnieniami z przeszłości które w nowej rzeczywistości mogą nabrać świeżego znaczenia.

W naszej Pracowni Florystycznej Szmaragdowy Las wraz z nadejściem Stycznia również celebrujemy nowe możliwości, w naszej aranżacji z alstromerii  róże, goździki i gipsówka łączą się razem, poniekąd otaczając alstromerie dookoła – co w całości daje jej czarującą i niepowtarzalną formę.

Odcienie i formy płatków płynnie łączą się ze sobą, podobnie jak ich znaczenia, które zwiastują nowy rok ze zrozumieniem, humorem, czy empatią, zaangażowaniem i szacunkiem. Wraz z nadejściem Stycznia, chcemy aby nasze kwiaty i kompozycje kwiatowe przedstawiały nowy rodzaj świętowania – głównie spoglądając na to co będziemy robić w nadchodzącym Nowym Roku. W tej kompozycji było dla nas następujące znaczenie kwiatów.

Znaczenie kwiatów w kompozycji

  • Alstromerie  – Płatki reprezentują różne wartości, takie jak zrozumienie, humor, cierpliwość, empatia, zaangażowanie i szacunek.
  • Goździki – Czerwony goździk to podziw, na który liczymy w najbliższych miesiącach.
  • Róże – pokora, niewinność, czystość i sekret.