Skip to main content

Chociaż wiemy, że zasługują na to każdego dnia, to właśnie Dzień Kobiet przypomina nam o wkładzie kobiet i ich walce o równość. W tym dniu ludzie na całym świecie celebrują osiągnięcia kobiet i zwracają uwagę na wpływ kobiet w naszym swiecie.

Dzień Kobiet jaka jest historia tego dnia?

Międzynarodowy Dzień Kobiet to ma swój początek w Organizacji Narodów Zjednoczonych, to święto ma na celu uczczenie wkładu kobiet w społeczeństwo. Każdy rok ma swój oficjalny motyw przewodni. Nieoficjalnie, wiele osób świętuje z kobietami, które wywarły wpływ na ich życie. Robią to poprzez obdarowywanie kwiatami czy prezentami.

Kiedy jest Dzień Kobiet?

Warto pamiętać kiedy jest dzień kobiet, aby odpowiednio wcześniej móc się przygotować do obchodzenia tego święta. Dzień Kobiet przypada na 8 marca każdego roku. W 2023 roku 8 marca przypada w środku drugiego tygodnia marca, w środę.

Temat przewodni Dnia Kobiet 2023

Kolorowy bukiet na dzień kobiet

Kolorowy bukiet na dzień kobiet

Na stronie internetowej poświęconej Dniowi Kobiet widać, że hasłem przewodnim na rok 2023 jest #EmbraceEquity, co oznacza promowanie i świętowanie równości. Temat skupia się na zwalczaniu stereotypów oraz uprzedzeń i propagowaniu idei równouprawnienia płci.

Życzenia na Dzień Kobiet 2023

Dzień Kobiet to doskonała okazja, aby mężczyźni złożyli życzenia z okazji dnia kobiet i tym samym okazali swoją wdzięczność i szacunek dla kobiet w swoim życiu, w tym dla matki, żony, córki czy przyjaciółki. Jeśli zastanawiasz się, jakie życzenia złożyć z okazji dnia kobiet, możesz użyć malej ściągi jaką dla Ciebie przygotowaliśmy.

Życzenia dla matki z okazji dnia kobiet

Mama to pierwsza kobieta w naszym życiu! Dlatego też w dniu kobiet warto pamiętać również o niej! W końcu kwiaty na dzień kobiet dla mamy to nic niezwykłego, a przystrojone elegancką laurką z odpowiednim zestawem życzeń sprawią radość naszym mamom! Oto kilka propozycji szmaragdowego lasu na życzenia dla mamy na dzień kobiet:
 • Kochana Mamo, życzymy Ci wszystkiego, co najlepsze z okazji Twojego święta! Dziękujemy Ci za ogromną miłość, cierpliwość i poświęcenie, jakie dla nas codziennie okazujesz.
 • Szanowna Mamusiu, z okazji Dnia Kobiet składamy Ci najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Ci samych szczęśliwych dni, pełnych uśmiechu i radości oraz spełnienia wszystkich marzeń.

Życzenia dla żony z okazji dnia kobiet

Żona to kolejna kobieta po mamie, która gości w sercu każdego mężczyzny! Kwiaty dla żony na dzień kobiet to niemal obowiązek! Doskonale wie o tym każdy mąż, który choć raz zapomniał o prezencie dla żony z tej okazji. Oczywiście idealnym prezentem dla żony na dzień kobiet jest specjalny bukiet kwiatów! Może to być oczywiście bukiet róż, bukiet tulipanów, ale także jedna z kompozycji kwiatowych oferowanych przez naszą pracownię florystyczną Szmaragdowy Las w Krakowie. Oprócz kwiatów, warto również pomyśleć nad niewielką karteczką z pomysłowymi życzeniami. Oto kilka naszych propozycji życzeń na dzień kobiet dla żony:
 • Kochana Żono, z okazji Twojego święta pragnę przesłać Ci najserdeczniejsze życzenia. Dziękuję Ci za ogromną miłość, wsparcie i cierpliwość, jakie dla mnie okazujesz każdego dnia. Niech ten dzień będzie dla Ciebie wyjątkowy i pełen radości!
 • Moja Kochana Żono, z okazji Dnia Kobiet składam Ci najserdeczniejsze życzenia. Życzę Ci, aby każdy dzień przynosił Ci uśmiech na twarzy, spełnienie marzeń oraz miłość i szczęście we wszystkich sferach życia.
 • Drogie Serce, z okazji Dnia Kobiet przesyłam Ci najpiękniejsze życzenia. Życzę Ci, abyś zawsze była otoczona miłością i ciepłem najbliższych, a Twoje dni były pełne uśmiechu i satysfakcji. Niech ten dzień będzie dla Ciebie wyjątkowy, tak jak Ty jesteś dla mnie wyjątkowa.

Życzenia dla córki z okazji dnia kobiet

Córka zawsze będzie oczkiem w głowie taty. Aby o tym zawsze pamiętała, warto również i ją obdarować kwiatami z okazji dnia kobiet! Bukiet kwiatów, kwiaty w doniczce, a może jeden z nowoczesnych stroików lub wianków? Niezależnie od tego co wybierze tata, każda córka ucieszy się z prezentu na dzień kobiet od własnego ojca. Oczywiście dla ojców również przygotowaliśmy propozycję życzeń na dzień kobiet dla córki, oto i one:
 • Moja Kochana Córko, z okazji Twojego święta składam Ci najserdeczniejsze życzenia. Niech ten dzień będzie dla Ciebie wyjątkowy i pełen radości, a każdy kolejny przynosi spełnienie marzeń i satysfakcję z osiągnięć. Bądź dumna z siebie i swoich sił!
 • Droga Córko, z okazji Dnia Kobiet życzymy Ci, abyś zawsze była szczęśliwa, uśmiechnięta i spełniała swoje marzenia. Niech to święto przypomina Ci o Twojej wartości i sile, jakie niesiesz w sobie. Jesteśmy zawsze tu dla Ciebie, aby Cię wspierać i kochać.
 • Kochana Córko, z okazji Dnia Kobiet przesyłam Ci serdeczne życzenia. Życzę Ci, abyś była silna i niezależna, ale jednocześnie wiedziała, że zawsze możesz liczyć na naszą miłość i wsparcie. Niech każdy dzień przynosi Ci radość i spełnienie marzeń.

Życzenia dla przyjaciółki z okazji dnia kobiet

Jeśli masz bliską Ci przyjaciółkę, ją również warto obdarować kwiatkiem i życzeniami z okazji dnia kobiet ! Niezobowiązujący tulipan, żółta róża, lub kwiaty doniczkowe dla przyjaciółki kwiaciary zawsze sprawdzą się jako prezent na dzień kobiet! Dla niej również przygotowaliśmy odpowiedni zestaw życzeń:
 • Moja Droga Przyjaciółko, z okazji Dnia Kobiet składam Ci najserdeczniejsze życzenia! Życzę Ci, abyś zawsze była silna i niezależna, ale jednocześnie otoczona miłością, przyjaźnią i wsparciem. Niech ten dzień przynosi Ci radość i uśmiech, a każdy kolejny spełnienie marzeń.
 • Kochana Przyjaciółko, z okazji Dnia Kobiet przesyłam Ci najserdeczniejsze życzenia! Życzę Ci, abyś zawsze wiedziała, jak ważna jesteś dla swoich bliskich i przyjaciół, oraz abyś nigdy nie przestawała walczyć o swoje marzenia i cele. Niech to święto przypomina Ci o Twojej wartości i sile, jakie niesiesz w sobie.
 • Amdir – Bukiet z liliami. goździkami, rumiankami, margaretkami i gerberami

 • Dorjen – Bukiet róż z dodatkami santini, goździków i gipsówki

 • Viran – Bukiet z kwiatem protea, z dodatkiem lilii, goździków, alstromerii

 • Wyn – Bukiet róż, tulipanów, goździków, rumianku i gipsówki

 • Lir – bukiet róż i białej gipsówki

 • Rael – klasyczny bukiet białych tulipanów

 • Oriel – Duży bukiet tulipanów, goździków, eustomy, gipsówki i margaretki

 • Arlen – Duży bukiet goździków, tulipanów, eustomy i rumianku