Skip to main content

Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Według naszej rodzimej tradycji w Dniu Babci i Dniu Dziadka, dziadkowie otrzymują od wnucząt prezenty. Znakomita większość ma charakter symboliczny i stanowi prezent wnucząt od serca, dla swoich kochanych dziadków oraz babć. Bardzo często z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w szkołach i przedszkolach odbywają się przedstawienia, dzieci opowiadają wierszyki i życzenia, a także wręczają im własnoręcznie przygotowane laurki. Laurka na Dzień Babci i Laurka na Dzień Dziadka to prezent szczególnie charakterystyczny dla tych wyjątkowych świąt. To własnoręcznie przygotowane i udekorowane kartki z życzeniami, które wnuki wręczają dziadkom w dniu ich święta.

Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka
Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka 2023

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Poza świętami kościelnymi i świętami narodowymi, w kalendarzu znaleźć można również takie dni, które są wyjątkowe dla całej rodziny. Są to święta rodzinne, wśród których do najważniejszych zaliczyć możemy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Są to dwa piękne święta, które stanowią uhonorowanie dla naszych kochanych dziadków oraz babć. W jakim dniu jest Dzień Babci i Dziadka? Od kiedy obchodzimy dni dziadków? Warto zaznaczyć, że dzień babci i dzień dziadka to święta, które obchodzone są na całym świecie. Można się z nimi spotkać między innymi we Francji, Rosji, USA, Kanadzie, a także w Wielkiej Brytanii, Brazylii i Bułgarii. W Polsce Dzień Babci obchodzony jest 21 stycznia nieprzerwanie od 1964 roku. Obchody Dnia Dziadka wypadają natomiast 22 stycznia, lecz do corocznej tradycji weszły dopiero w latach 80 XX wieku.

Kwiaty na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Oprócz laurek, wierszyków i przedstawień, babcie i dziadkowie bardzo często dostają również prezenty. Doskonałym prezentem na Dzień Babci i Dzień Dziadka są oczywiście kwiaty. Te swoim dziadkom wręczają najczęściej nieco starsze wnuki, a wśród nich królują różnorodne bukiety kwiatów i stroiki. Czy bukiet kwiatów to dobry pomysł na prezent dla babci i dziadka? Elegancki, skromny, delikatny –  niezależnie od tego jaki bukiet kwiatów wybierzemy, zawsze będzie on dobrym pomysłem! Pamiętajmy, że przede wszystkim liczy się gest! Idealnym prezentem dla babci może okazać się również odpowiedni kwiat doniczkowy. Tutaj królują przede wszystkim Storczyki i Fiołki, choć nie jest to regułą. Kwiatek dla dziadka? Czemu nie! Nawet dziadek ucieszy się z takiego prezentu na dzień dziadka!

Gdzie kupić kwiaty na Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka to nie lada wyzwanie. Wybór odpowiedniego prezentu na Dzień Dziadka i Dzień Babci zawsze jest problemem. Dotyczy to również wyboru właściwego kwiatka doniczkowego, czy bukietu kwiatowego. Na szczęście problem ten może pomóc rozwiązać wam Małgosia – specjalistka od bukietów, stroików, i wianków z Pracowni Florystycznej Szmaragdowy Las w Krakowie. Małgosia przygotuje doskonałe kompozycje kwiatowe z kwiatów ciętych lub kwiatów sztucznych, które stanowić będą doskonały prezent dla dziadków oraz babć, w dniu ich wyjątkowego święta.

Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Co powiesz na nasze Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Potrzebujesz specjalnego prezentu lub kwiatów? Skontaktuj się z nami!