Skip to main content

Nie ulega wątpliwości, że kwiaty eustomy są jednymi z najpiękniejszych kwiatów letnich, wszystko zawdzięczają swoim charakterystycznym szerokim, delikatnym płatkom i wyjątkowo pięknym kolorom.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie jest eustomy znaczenie, skąd pochodzą i co symbolizują ich różne kolory, to jesteś we właściwym miejscu! W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na wszystko, o tych cudownych i uroczych kwiatach.

Kwiat eustomy znaczenie – co oznacza eustoma?

Należy zacząć od tego, że znaczenie kwiatów eustomy jest determinowane przez ich kolor. Kwiat eustoma mocno zaskakuje, ponieważ jest to urokliwy i delikatny kwiat budową przupominający róże. A mimo to, znaczenie kwiatów eustoma jest bardzo silnie związane z takimi uczuciami jak zaufanie, wdzięczność czy charyzma. Zatem, jeżeli znasz bliską osobę której należą się wyrazy uznania, lub podziękowania – bukiet eustom z dodatkami to doskonały wybór.

Warto zauważyć, że biała eustoma jest częstym elementem dekoracji ślubnych. Jej znaczenie związane z więzią między ludźmi jest tutaj kluczowym czynnikiem, dla którego bukiet eustom może być wykorzystany jako:

  • Bukiet ślubny z eustomami
  • Dekoracje ślubne z eustomami
  • Prezenty ślubne z eustomami
Bukiet eustoma i róża

Co oznaczają kolory kwiatów eustomy?

Kwiat eustomy rośnie w pięknych odcieniach różnych kolorów. Bukiet z eustom doskonale nadaje kolorytu wielu pomieszczeniom. Każdy kolor kwiatu eustomy ma inne znaczenie, jeśli chcesz przekazać swoje uczucia lub dopasować bukiet do odbiorcy, zapoznaj się z listą poniżej – a na pewno doskonale trafisz.

Różowe eustomy znaczenie i symbolika

Różowy kwiat eustoma jest jednym z najpopularniejszych wyborów zaraz po ich białej siostrze. Różowa eustoma oznacza miłość i romans.

Białe eustomy znaczenie i symbolika

Biały kwiat eustomy jest wykorzystywany głównie podczas ceremonii Ślubnej. Bukiety z białych eustom oznaczają więzi między ludźmi.

Fioletowe eustomy znaczenie i symbolika

Fioletowe eustomy są uniwersalnym wyborem na wiele okazji. Piekno, szlachetność to cechy, jakie za sobą niosą a ich główne znaczenie to królewskość.

Żółte eustomy znaczenie i symbolika

Jeśli zależy Ci na wniesieniu radości, uśmiechu i pozytywnej energii to żółta eustoma jest strzałem w dziesiątkę. Ten kwiat wraz ze swoim kolorem niesie pogodę ducha i spełnienie.

Skąd pochodzą kwiaty eustomy?

Kwiaty eustomy swój początek mają w Ameryce Południowej oraz w Meksyku. Chociaż pierwotnie występował tylko w Ameryce jako dziki kwiat. Dopiero stał się ogólno uprawnym kwiatem w Ameryce Północnej i Teksasie, oraz w Meksyku i Karaibach. Co ciekawe, eustomy dobrze sobie radzą na pustynnych terenach, możemy je znaleść w Ameryce w stanach Teksas, Nevada, Nebraska czy Kolorado.

Popularność eustomy

Kiedy udało się skrzyżować goryczkę preriową z eustomą – powstała kombinacja którą znamy w obecnej formie. dzisiaj!

Bukiet z białych eustom i gipsówki

Co powiesz na propozycje naszych kwiatów ciętych?

  • Bianca – Bukiet białych róż

  • Amdir – Bukiet z liliami. goździkami, rumiankami, margaretkami i gerberami

  • Dorjen – Bukiet róż z dodatkami santini, goździków i gipsówki

  • Viran – Bukiet z kwiatem protea, z dodatkiem lilii, goździków, alstromerii

Potrzebujesz specjalnego bukietu z kwiatów eustomy? Skontaktuj się z nami!

Leave a Reply